Atrakcje w Ustce dla całej rodziny

Ustka - idealne miejsce na odpoczynek i relaks. Najchętniej i najczęściej odwiedzany przez turystów kurort środkowego wybrzeża. Przyciąga ich szeroka, piaszczysta plaża, lasy oraz tętniące życiem promenada i molo.

Atrakcje na miejscu

Przy nadmorskich domkach znajduje się przytulny ogród, gdzie można w spokoju odpocząć lub rozpalić grilla. W pobliżu zaś rozciąga się malowniczy las, który warto odwiedzić szczególnie w sezonie grzybowym. Z kolei miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością zadowolą okoliczne ścieżki piesze i rowerowe. Oczywiście plaża jest rzut beretem, około 1 km od domków.

Atrakcje dla dzieci

Domki całoroczne to miejsce wręcz stworzone dla dzieciaków. Znajdą tu mnóstwo ciekawych atrakcji, m.in. plac zabaw, trampolinę i piaskownica, bujaczek.

Atrakcje w okolicy

Tym, co w głównej mierze przyciąga turystów do Ustki, jest oczywiście Bałtyk i powiązane z nim obiekty, takie jak port i molo, Syrenka Ustecka czy Latarnia Morska, ale to nie wszystko, czym region ten może się pochwalić. Do najciekawszych miejsc pod względem przyrodniczym należą wysunięty na północ Słowiński Park Narodowy oraz Kaszubski Park Krajobrazowy. Nie brakuje tu również wyjątkowych zabytków, z których najważniejsze to Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, Czerwona Szopa – dawna baza ratowników z XIX wieku, poniemieckie bunkry Bluechera czy jedyne w swoim rodzaju muzea, m.in. Muzeum Chleba oraz Muzeum Figur Woskowych. Warto też zwrócić uwagę na urokliwą Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej, przy której warto zrobić sobie zdjęcie, a także na niewielki skwer im. św. Jana Pawła II (dawniej Zaułek Kapitański). 

Latarnia Morska

Składa się z budynku wykorzystywanego jako stacja pilotów oraz przylegającej do niego ośmiokątnej wieży – latarni. Zabudowania przetrwały do XXI wieku bez większych zmian.

Promenada nadmorska

Promenada ciągnie się wzdłuż morza aż do najstarszej dzielnicy willowej, kończąc się na nadmorskim parku. Długie spacery tętniącą życiem promenadą to idealny pomysł na spędzenie wieczoru.

Słowiński Park Narodowy

Na Park składają się przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami, będącymi unikalną atrakcją turystyczną.

Szlaki rowerowe

Ustka jest przyjazna rowerzystom, którzy podróżując odkryją wiele atrakcji niedostępnych dla zmotoryzowanych gości. Okolica słynie z wielu atrakcyjnych szlaków rowerowych.

Dolina Charlotty

W dolinie Charlotty odbywają się cyklicznie koncerty Legend Rocka, kabarety i wiele innych imprez w niezwykłej atmosferze, która pozwala cieszyć się muzyką w wyjątkowy sposób.

Park linowy

Położony w pięknym lesie, park linowy stanowi wyzwanie dla młodszych i starszych, oferując 60 różnych atrakcji. Dostarczy pociechom i ich rodzicom wiele emocji.

Bunkry

Bunkry Blüchera to cztery działobitnie, jedno działo prowadzące 105 mm połączone tunelem z centrum dowodzenia, trzy mniejsze. Teren ogólnie dostępny, podziemia tylko z przewodnikiem.

Muzea

Aby odsapnąć od codziennego wypoczynku, można udać się na podróż w czasie, zwiedzając okoliczne muzea, m.in. Muzeum chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej czy Mini muzeum morskie.

Most w porcie

Ruchoma kładka łączy stronę wschodnią oraz zachodnią Ustki. Dzięki niej łatwo i szybko można dostać się na drugą plażę. Kładką przejść można o każdej pełnej godzinie między 10.00 a 18.00.
© Klif Ustka. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk
 NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Wille - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Apartamenty - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Ogólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka